Грузия Бош вазири Ираклий Кобахидзенинг мамлакатимизга расмий ташрифи доирасида эришилган келишувлар ижросини таъминлаш мақсадида ушбу мамлакат Иқтисодиёт ва барқарор ривожланиш вазири ўринбосари Ираклий Надарейшвили бошчилигидаги делегацияси Ўзбекистода бўлиб турибди.
Меҳмонлар кеча Тошкент шаҳридаги Турин политехника университетида талабалар учун яратилган шарт-шароитни кўздан кечирди. Ушбу олий таълим муассасаси замонавий инфратузилмаси, илмий-тадқиқот фаолияти ҳамда талабаларнинг инновацион лойиҳалари билан яқиндан танишди.
Учрашув давомида ректор Олимжон Тўйчиев ва делегация аъзолари технологиялар трансфери, “startup” экотизимини ривожлантириш, лойиҳаларни молиялаштириш, ҳамкорликни кучайтириш, хусусан грузиялик ёшларни ТТПУга жалб этиш масалалари муҳокама қилинди.
<iframe width="650" height="420" src="https://www.youtube.com/embed/KgsSSQpM6fU" title="Gruziya - Oʻzbekiston munosabatlari rivojlanmoqda" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" allowfullscreen></iframe>