“Давлат бошқаруви шарҳи” якуний ҳисоботи тақдим қилинди
Пойтахтимиздаги “Hyatt Regency Tashkent” меҳмонхасида Иқтисодий ҳамкорлик ва тараққиёт ташкилоти – ИҲТТ томонидан ўтказилган, Германия халқаро ҳамкорлик жамияти – GIZ молиявий кўмагида амалга оширилган “Давлат бошқаруви шарҳи” якуний ҳисоботи тақдимотига бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
Якуний ҳисоботда мамлакатга ҳукуматнинг турли даражалари ўртасидаги мувофиқлаштиришни яхшилаш ва стратегик бошқарув тизимини шакллантиришга кўмаклашувчи тавсиялар берилган. Ҳисоботнинг муҳим жиҳатларидан бири иқтисодий сиёсатни янада самарали мувофиқлаштириш, давлат хизматини ислоҳ қилишни давом эттириш ва коррупцияни камайтиришга ёрдам бериши керак бўлган стратегик режалаштиришни янада кучайтириш таклифидан иборат эди.
Тадбирда шу ва бошқа муҳим тавсиялар муҳокама қилинди. Батафсил ЎзА YouTube тармоғида томоша қилинг.
<iframe width="640" height="420" src="https://www.youtube.com/embed/D1F8kdxn2F4" title="Oʻzbekistonda strategik boshqaruv tizimini shakllantirishga koʻmaklashuvchi tavsiyalar berildi" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" allowfullscreen></iframe>