O‘zA O`zbek

28.08.2020 Chop etish versiyasi

Oʻzbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma toʻqqiz yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida

Oʻzbekiston Respublikasi mustaqilligining yigirma toʻqqiz yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash toʻgʻrisida


Mamlakatimiz mustaqilligini mustahkamlash, uning iqtisodiy qudratini yuksaltirish, barcha sohalarda olib borilayotgan keng koʻlamli islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi koʻp yillik samarali mehnati, xalqimiz farovonligini oshirishga qoʻshgan munosib hissasi, xalqaro standartlarga mos ishlab chiqarish quvvatlarini barpo etish, iqtisodiyot tarmoqlarini raqamlashtirish, ilgʻor innovatsion texnologiyalarni amaliyotga joriy qilish, qulay investitsiya muhitini yaratish va eksport salohiyatini oshirish, hududlar infratuzilmasini takomillashtirish, shahar va qishloqlarimiz qiyofasini tubdan oʻzgartirish yoʻlidagi ulkan xizmatlari, jamiyatimizda millatlararo doʻstlik va totuvlikni mustahkamlash, yosh avlodni ona Vatanga sadoqat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishlaridagi ibratli faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan paxtakor” faxriy unvoni bilan

Djurayev Bayniyaz Choriyevich - “Urugʻchilikni rivojlantirish markazi” davlat korxonasining Surxondaryo viloyati boshqarmasi boʻlim boshligʻi

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan qishloq xoʻjaligi xodimi” faxriy unvoni bilan

Sayfitdinova Masturaxon - Quva tumanidagi “Quva anori” agrofirmasi rahbari, Fargʻona viloyati

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan chorvador” faxriy unvoni bilan

Jumayev Utkir Toshmuradovich - Gʻuzor tumanidagi “Qorakoʻlchilik ilmiy naslchilik tajriba stansiyasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktorining maslahatchisi, Qashqadaryo viloyati

Turayev Mashrab Narxurozovich - Nurobod tumanidagi “Olgʻa” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh choʻponi, Samarqand viloyati

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan pillachi” faxriy unvoni bilan

Niyazova Maryam Kadirovna - Kattaqoʻrgʻon tumanidagi “Kumush tola” xususiy korxonasi bosh direktori, Samarqand viloyati

Yavminova Raxbarxon Nishonovna - “Namangan hududiy agropilla” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan iqtisodchi” faxriy unvoni bilan

Bozarov Xayrullo Xayitbayevich - Namangan viloyati hokimi

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sanoat xodimi” faxriy unvoni bilan

Inamov Raxmat Nigmatovich - “Oʻzbekiston metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining ishlab chiqarish boshqarmasi boshligʻi, Toshkent viloyati

Isuns Serob Armaisovich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasi bosh muhandisining ishlab chiqarish boʻyicha oʻrinbosari, Navoiy viloyati

Xolmatov Xoldar Inatovich - “Jizzax akkumulyator zavodi” aksiyadorlik jamiyatining sex boshligʻi, Jizzax viloyati

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan quruvchi” faxriy unvoni bilan

Radjapov Mansur Kuchkarovich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining oʻrinbosari

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan transport xodimi” faxriy unvoni bilan

Abduvaliyev Abduraxman Abdulxayevich - Oʻzbekiston Respublikasi transport vazirining oʻrinbosari – Avtomobil yoʻllari qoʻmitasi raisi

Kaniyazov Maxsetbay Torebayevich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining Qoʻngʻirot temir yoʻl masofasi yoʻl ustasi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan fuqaro aviatsiyasi xodimi” faxriy unvoni bilan

Stankevich Andrey Viktorovich - “Uzbekistan Airways” aksiyadorlik jamiyatining uchuvchilar xizmati departamenti “Boing-767” havo kemasi komandiri

“El-yurt hurmati” ordeni bilan

Abduraxmanov Haydar Eshnazarovich - Zomin tumani mahalla va oilani qoʻllab-quvvatlash boʻlimi boshligʻining keksalar va faxriylarni qoʻllab-quvvatlash, yoshlarda vatanparvarlik ruhini mustahkamlash boʻyicha oʻrinbosari, Jizzax viloyati

Oqqiyev Sayitquli Moʻminovich - Olot tumani mahalla va oilani qoʻllab-quvvatlash boʻlimi boshligʻining keksalar va faxriylarni qoʻllab-quvvatlash, yoshlarda vatanparvarlik ruhini mustahkamlash boʻyicha oʻrinbosari, Buxoro viloyati

Tadjiyev Amin Xamrayevich - mehnat faxriysi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Yunusov Maxamatali Yusupovich - Furqat tumanidagi “Usta Yusufjon naqqosh” oilaviy korxonasi usta naqqoshi,

Fargʻona viloyati

“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan

Baxramov Aʼzamxon Usmanovich - Kattaqoʻrgʻon tumani hokimi, Samarqand viloyati

Zakirov Batir Irkinovich - Oʻzbekiston Respublikasi qurilish vaziri

Kenjaboyev Abdulajon - Oltiariq tumanidagi “Nurli obod” fermer xoʻjaligi mexanizatori, Fargʻona viloyati

Naubetova Altinay - Shumanay tumanidagi gilam toʻquvchi hunarmand, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Eshmuratov Abdulxakim Xushbokovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Surxondaryo viloyatidagi Xalq qabulxonasi mudiri

“Mehnat shuhrati” ordeni bilan

Abduraxmonov Adxamjon - Oltiariq tumanidagi “Paradise Garden Fruits” ishlab chiqarish kooperativi rahbari, Fargʻona viloyati

Alixoʻjayev Raxmatxoʻja - “Hunarmand” uyushmasining Andijon viloyati boshqarmasi aʼzosi, pichoqchi usta

Axmedov Dilmurot Ruzimurotovich - Buxoro viloyati “Oʻzparavtotrans” aksiyadorlik jamiyati kran mashinisti

Bakirov Nizomidin Jalilovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oʻrmon xoʻjaligi davlat qoʻmitasi raisi

Burxanov Kutbidin Nukritdinovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Mudofaa va xavfsizlik masalalari qoʻmitasi raisi

Dadajanov Usmanjan - Margʻilon shahridagi misgar usta, Fargʻona viloyati

Djalilov Saloydin - “Quyi Zarafshon” irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi huzuridagi Xatirchi tumani irrigatsiya boʻlimi boshligʻi, Navoiy viloyati

Djurayeva Saida Teshayevna - mehnat faxriysi, Buxoro viloyati

Jumaniyazov Kasim Xajiyevich - Shovot tumani “Temir yoʻl obod” chorvachilik va parrandachilikka ixtisoslashgan kompleksi rahbari, Xorazm viloyati

Jumaniyazov Xikmat Axmedovich - “Tuyamoʻyin gidroelektrostansiyasi” unitar korxonasi smena boshligʻi, Xorazm viloyati

Inagamov Shuxrat Asilovich - Oʻzbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qoʻmitasi huzuridagi Sanitar tozalash boʻyicha ixtisoslashtirilgan korxonalar respublika birlashmasi boshligʻining oʻrinbosari

Ismatov Xayrulla Nurillayevich - “Demesne trade” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Toshkent shahri

Kadirov Zakir Turabayevich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining “Toshkent metropoliteni” unitar korxonasi avtokran mashinisti, Toshkent shahri

Karimov Xusnidin Moʻminovich - Asaka tumanidagi “Obod turmush orzusi” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Andijon viloyati

Mamasaliyev Israil Yusupovich - Jizzax shahridagi “Meros” koʻp tarmoqli xususiy korxonasi rahbari, Jizzax viloyati

Maxkamov Kamal Sharafovich - “Qashqadaryo koʻpriklardan foydalanish” unitar korxonasi direktori, Qashqadaryo viloyati

Minovarov Shaazim Shaislamovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi direktori

Musayev Bexzod Anvarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazirining ijtimoiy rivojlantirish masalalari boʻyicha oʻrinbosari

Mustafoyev Ulugʻbek Mavlonovich - “Hududiy elektr tarmoqlari” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

Muxamedov Raximjon Rixsibayevich - Yunusobod tumanidagi “Gold Step Invest” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Toshkent shahri

Nazarqulov Barakatulla - Yangiobod tumanidagi “Havotogʻ” qishloq fuqarolar yigʻini raisi, Jizzax viloyati

Nazirov Faxriddin Fatxullayevich - “12-trest” aksiyadorlik jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

Olimov Abdurashit Roʻziyevich - “Shargʻunkoʻmir” aksiyadorlik jamiyati buldozer mashinisti, Surxondaryo viloyati

Radjabova Tojioy - “Hunarmand” uyushmasining Urgut tumani boʻlimi zardoʻzlik yoʻnalishi “Ustoz-shogird” maktabi rahbari, Samarqand viloyati

Sadikov Shuxrat Muxamadjanovich - Oʻzbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri

Salyamov Mamatkul - Ohangaron tumanidagi “Jasur agro biznes” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Toshkent viloyati

Soatov Toʻxtamish Karimovich - Shoʻrchi tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Surxondaryo viloyati

Sultanov Aytbay Qoylibayevich - Nukus tumanidagi “Nukus Erkin qurilish” masʼuliyati cheklangan jamiyati payvandchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Sultanov Alisher Saidabbasovich - Oʻzbekiston Respublikasi energetika vaziri

Sultanov Muratxon Yuldashevich - “Qurilish birlashmasi” davlat unitar korxonasi bosh mutaxassisi

Tursunov Kobul Beknazarovich - Navoiy viloyati hokimi

Uzakov Bayrambek - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Jizzax viloyatidagi Xalq qabulxonasi mudiri

Umurzakov Shavkat Buranovich - “Oʻzavtosanoat” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

Usmonov Abdugʻani Sunnatovich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasining Janubiy kon boshqarmasi “Zarmitan” koni lahimchisi, Navoiy viloyati

Fayziyeva Gulnora Usmonovna - Kasbi tumanidagi “Xoʻjaqulov Bekjon” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Qashqadaryo viloyati

Xaitov Aktam Axmadovich - Oʻzbekiston fermer, dehqon xoʻjaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi

Xakimov Baxtiyor Ibragimovich - “Uzbekistan Airways” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

Xakimov Botirali Joʻrabayevich - mehnat faxriysi, Namangan viloyati

Xatamov Abdinabi Uralovich - “Oʻzbekkoʻmir” aksiyadorlik jamiyatining “Angren koʻmir koni” filiali togʻ-kon uchastkasi ekskavator mashinisti, Toshkent viloyati

Shimbergenov Murat Adilbayevich - Nukus shahridagi “Kardar ishlab chiqarish mahsulotlari” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

“Doʻstlik” ordeni bilan

Abdullayev Ulugbek Taxirovich - Oʻzbekiston Respublikasi “Hunarmand” uyushmasi raisi

Abubakirov Maxsetbay Kenesbayevich - Moʻynoq tumanidagi “Madeli” ovul fuqarolar yigʻini raisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Agzamxodjayev Alisher Anvarovich - Oʻzbekiston Respublikasining Turkiyadagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

Adilov Davronjon Kabildjanovich - Yunusobod tumanidagi “Gold Step Invest” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktorining qurilish boʻyicha oʻrinbosari, Toshkent shahri

Alimov Sherzod Gayratovich - Angor tumanidagi “Angor Surxon gʻururi” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Surxondaryo viloyati

Ahrorov Zayniddin Xudoyqulovich - Urgut tumanidagi “Urgut tekstil shifer” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Samarqand viloyati

Barnoyev Hamro Chulmurodovich - Mirishkor tumanidagi “Usmon Yusupov agroservis MTP” masʼuliyati cheklangan jamiyati kombaynchisi, Qashqadaryo viloyati

Bobomuradov Saloxiddin - Samarqand shahridagi “Samarqand Tian Zhu Silk Worm” qoʻshma korxonasi taʼsischisi, Samarqand viloyati

Boʻronov Ulugbek Mannanovich - Zomin tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi rahbari, Jizzax viloyati

Vafayev Shuxrat Abdusharifovich - Oʻzbekiston Respublikasi investitsiyalar va tashqi savdo vazirining oʻrinbosari

Vaxabov Davron Abdujalalovich - Shahrisabz shahridagi “Oq saroy klaster” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Qashqadaryo viloyati

Vorobyev Nikolay Tarasovich - “Oʻzbekgeofizika” aksiyadorlik jamiyatining “Ustyurt geofizika ekspeditsiyasi” filiali “Shimoliy Oʻzbekiston” kon geofizika partiyasi mashinisti, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Gafurov Umar Xasanovich - Sirdaryo tumanidagi “Temur Med Farm” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Sirdaryo viloyati

Jamoldinov Avazbek Akbarovich - Ulugʻnor tumanidagi “Andijon broyler” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Andijon viloyati

Ibragimov Murat Lekimovich - “Interstaller group” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh dizayneri, Toshkent shahri

Iminov Odiljon Karimovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Byudjet va iqtisodiy islohotlar masalalari qoʻmitasi raisi oʻrinbosari

Ismailova Nasibaxon Turgunbayevna - “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi boshligʻining birinchi oʻrinbosari

Ismatullayev Dilshod Xayrullayevich - Chust tumanidagi “Chust tekstil” xususiy korxonasi direktori, Namangan viloyati

Ishnazarov Beknazar - Termiz shahridagi “Termiz tezkor qurilish” ixtisoslashtirilgan qurilish-taʼmirlash korxonasi muhandisi, Surxondaryo viloyati

Qodirov Botirjon Muxammadqodir oʻgʻli - Boʻston tumanidagi “Sayyora favvorasi” xususiy korxonasi taʼsischisi, Andijon viloyati

Li Sergey Dmitriyevich - Gurlan tumani telekommunikatsiya bogʻlamasi muhandisi, Xorazm viloyati

Magametova Gulshaira Islamovna - “OʻzshaharsozlikLITI” davlat unitar korxonasining bino va inshootlar qurilishi yoʻnalishi boʻyicha instituti bosh arxitektori

Mamatov Vaxid Maxsudovich - “Bektemir metall konstruksiyalari” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

Mirtazobekov Asalbek Xomidovich - Soʻx tumanidagi “Asalobod” xususiy korxonasi rahbari, Fargʻona viloyati

Molodsova Raxilya Akbaraliyevna - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining 2-mis boyitish fabrikasi kran mashinisti, Toshkent viloyati

Muxamednazarov Lutfulla Xaknazarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Suv xoʻjaligi vazirligining Axborot-tahlil va resurs markazi boʻlim boshligʻi

Muxitdinov Erkin Madorbekovich - Oʻzbekiston Respublikasi bandlik va mehnat munosabatlari vazirining birinchi oʻrinbosari

Rasulev Xodjiakbar Abduraximovich - mehnat faxriysi, Toshkent shahri

Rafikov Suxrob Abdugafarovich - Samarqand viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisi

Raxmatov Olim Bobomurodovich - Buxoro viloyati turkman milliy madaniy markazi raisi

Salamov Farxod Islomovich - Oʻzbekiston Respublikasi aksiyadorlik tijorat Xalq banki boshqaruvi raisi

Salatdinov Baxit Tajetdinovich - Nukus shahridagi “Baxit Miratdin qurilish” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Sarimsakov Taxir Mulaxanovich - Namangan shahridagi “Degrez qurilish savdo sanoat servis” xususiy korxonasi muhandisi, Namangan viloyati

Sattarov Utkur Xamidovich - Oʻzbekiston tumanidagi “Sohibkor Togʻay” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Fargʻona viloyati

Seydanov Kaldibek - Respublika qozoq milliy madaniy markazining oqsoqollar kengashi raisi

Sobirov Samatjon Nabijonovich - Chust tumanidagi “Nabi Sobir” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Namangan viloyati

Sultanov Dilshod Shuxratovich - Oʻzbekiston Respublikasi moliya vazirining oʻrinbosari

Sultanov Ibroxim Ashiraliyevich - Qoʻshtepa tumanidagi “Ismoiljon gilamlari” xususiy ishlab chiqarish korxonasi rahbari, Fargʻona viloyati

Tajetdinov Aybek Altinbekovich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining moliya-iqtisodiyot va kambagʻallikni qisqartirish masalalari boʻyicha birinchi oʻrinbosari – iqtisodiy taraqqiyot va kambagʻallikni qisqartirish vaziri

Toxirov Raxmatillo - Vobkent tumanidagi “201-xoʻjaliklararo koʻchma mexanizatsiyalashgan kolonna” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati

Tursunov Asadjon Akbarovich - “Uzbekistan Airways” aksiyadorlik jamiyatining uchuvchilar xizmati departamenti “Boing-787” havo kemasi komandiri

Tursunova Saboat Akramovna - Peshku tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Buxoro viloyati

Fayzullayev Zafar Djarullayevich - Bekobod shahar hokimi, Toshkent viloyati

Filatova Olga Petrovna - “Universal Mobile Systems” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktorining texnika va axborot texnologiyalari boʻyicha oʻrinbosari

Xaydarov Ilxom Utkurovich - Oʻzbekiston toʻqimachilik va tikuv-trikotaj korxonalari uyushmasi raisi

Xalilov Muxtar Ismailovich - Andijon shahridagi “Xon” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Andijon viloyati

Xalimova Sagadat Esambayevna - Zafarobod tumanidagi “Bogʻ boshi” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Jizzax viloyati

Xamrayeva Lola Adilovna - “Oʻzbekiston metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining mexanika taʼmirlash sexi kran mashinisti, Toshkent viloyati

Xolmurodov Baxtiyor Ochilovich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasining texnik nazorat xizmati boshligʻi, Navoiy viloyati

Sherjanov Raimboy - Oʻzbekiston agrosanoat majmui xodimlari kasaba uyushmasining Yangibozor tumani Kengashi raisi, Xorazm viloyati

Yunusov Saloxiddin Taxirovich - Fargʻona tumanidagi “Ekokerama” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Fargʻona viloyati

Yarkulova Yulduzxon Gazimovna - Karmana tumanidagi “Vohid Muso” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Navoiy viloyati

“Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan

Abdullayev Nurali Yusufaliyevich - Pop tumanidagi “Kafolat invest” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Namangan viloyati

Abidov Sherzod Abdusamatovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi kotibiyat mudiri

Adilov Jambul Agitayevich - Taxtakoʻpir tumani hokimi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Amanov Maxmudjon Eshbekovich - Mirzaobod tumanidagi “Navroʻz” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Sirdaryo viloyati

Asadov Botirjon Zakirovich - Oʻzbekiston Respublikasining Rossiya Federatsiyasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

Atadjanov Timur Atabayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Axmedov Rustam Sanginovich - “Sergeli maxsustrans” avtotransport filiali haydovchisi, Toshkent shahri

Baqoyev Mahmud Uzoqovich - “Buxoro neftni qayta ishlash zavodi” masʼuliyati cheklangan jamiyatining kompressor qurilmasi mashinisti, Buxoro viloyati

Berdibayev Xamdam Kurbanbayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi boʻlim mudiri

Boyigitov Yoʻlchiboy Oʻrinboyevich - Yozyovon tumani hokimi, Fargʻona viloyati

Boykarayev Asrol Ruziyevich - Koson tumani hokimi, Qashqadaryo viloyati

Buriyev Rustam Yodikovich - “Ravshan Yodik Production” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

Vafayev Ulugbek Nazarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Sanoat, qurilish va savdo masalalari qoʻmitasi aʼzosi

Gapporov Xayrillo Lutpillayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish masalalari qoʻmitasi aʼzosi

Gordeyev Sergey Nikolayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi Jaqsimuratov

Sharyar Duysenbayevich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Suv xoʻjaligi vazirligining irrigatsiya tizimlari va gidrotexnik inshootlardan foydalanish boʻlimi boshligʻi

Jumanazarov Ulugʻbek Rajabovich - Tarvuz-qovun yetishtiruvchilari Qashqadaryo viloyati assotsiatsiyasi raisi

Zaynidinov Olimjan Mamadjanovich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining Termiz lokomotiv deposi teplovoz mashinisti, Surxondaryo viloyati

Zaripov Botir Komilovich - “Oʻzsanoatqurilishmateriallari” uyushmasi boshqaruvi raisi

Israilov Ismail Irkinovich - “Development and Marketing Group” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktorining oʻrinbosari, Toshkent shahri

Istamov Maxmud Shuxratovich - Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi raisining oʻrinbosari

Karimov Xamit Isakovich - Pop tumani veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish boʻlimi uchastka mudiri, Namangan viloyati

Kasimov Nabijon Sadikdjanovich - Oʻzbekiston Respublikasining Germaniyadagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

Komilov Isroiljon Gafurovich - Boʻston tumanidagi “Ziyo-2002” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati

Qarshiboyev Murtaza Mamatkulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Qosimov Fayzullajon Saʼdullayevich - Fargʻona viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari

Latipov Marat Azatovich - “Uzbekistan Airways” aksiyadorlik jamiyatining “Uzbekistan Airways Technics” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori oʻrinbosari

Marasulov Farxad Sadikjanovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining masʼul xodimi

Mahatov Murodullo Sulaymanovich - Baxmal tumanidagi “Olis togʻlar” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Jizzax viloyati

Mirdadayev Sayfidin Mirabdullayevich - “Oʻzbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasining Namangan filiali kapital qurilish va taʼmirlash uchastkasi elektromontyori,

Namangan viloyati

Mirzakulov Batirjon Kazakbayevich - Sayxunobod tumani hokimi, Sirdaryo viloyati

Narzullayev Nabibullo Nasrullayevich - Kattaqoʻrgʻon shahridagi “Metal Solution Technologies” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Samarqand viloyati

Nematova Nargiza Isamiddinovna - Olot tumani hokimi, Buxoro viloyati

Nizamov Sayfiddin Faxriddinovich - Toshkent viloyati hokimining turizm va sportni rivojlantirish masalalari boʻyicha oʻrinbosari

Paygʻambarov Abdumutalib Abdubannobovich - Uchkoʻprik tumanidagi “Azizov Akbarali” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Fargʻona viloyati

Pardayev Rustam Ubodullayevich - Surxondaryo viloyati hokimining moliya-iqtisodiyot va kambagʻallikni qisqartirish masalalari boʻyicha birinchi oʻrinbosari

Raxmanov Kudrat Radjapbayevich - Urganch shahridagi “Jayxun qurilish” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati

Raxmonqulov Akram Baxritdinovich - Jizzax viloyati hokimining sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xoʻjalik masalalari boʻyicha oʻrinbosari

Raxmonov Davlat Amonovich - Sardoba tumanidagi chorvador-choʻpon, Sirdaryo viloyati

Rixsitillayev Nuriddin - “Chirchiq-Ohangaron” irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi boʻlim boshligʻi, Toshkent viloyati

Salixov Nozim Melsovich - Navoiy shahridagi “Janubsanoatmontaj” aksiyadorlik jamiyati taʼsischisi, Navoiy viloyati

Salomov Sherali Husenovich - Qorakoʻl tumani hokimi, Buxoro viloyati

Saparbayev Atabek Xudaybergenovich - Beruniy tumani hokimi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Sulaymonov Mirsamat Pulatovich - Parkent tumanidagi “Muhandis plyus loyiha” masʼuliyati cheklangan jamiyati ekskavator mashinisti, Toshkent viloyati

Tamikayev Abdivaxob Ulashbayevich - Zangiota tumani hokimi, Toshkent viloyati

Toychiyev Nusratbek Davrankulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi apparati boshqaruvchisining oʻrinbosari

Tuychiyev Raxatjan Tursinovich - Izboskan tumanidagi “Izboskan shonalari” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Andijon viloyati

Tursunov Abdulla Karabashovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Umarov Anvar Xusnutdinovich - Toshkent shahar hokimligi bosh mutaxassisi

Umurzaqov Maxmudjon Raximovich - Xorazm viloyati hokimining jamoat va diniy tashkilotlar bilan aloqalar boʻyicha oʻrinbosari

Urinov Shuxratjon Bekmaxmatovich - Termiz tumani hokimi, Surxondaryo viloyati

Xudayberdiyev Shunkor Farmonovich - Pastdargʻom tumani hokimi, Samarqand viloyati

Xudoyarova Gulshana Berdinazarovna - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Fan, taʼlim, madaniyat va sport masalalari qoʻmitasi aʼzosi

Xuramov Yarash Turayevich - Jarqoʻrgʻon tumanidagi “Agromashtaʼmirqurilish” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Surxondaryo viloyati

Choʻlliyev Shuxrat Askarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish qoʻmitasi raisi oʻrinbosari

Shakirov Xotambek Anvarovich - Toshkent shahar hokimining birinchi oʻrinbosari

Yuldashev Faxriddin Turakulovich - Yakkasaroy tumanidagi “Nano Lizing kompaniyasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri

Yunusov Isroil Talipdjanovich - Olmazor tumanidagi “Maks Import Servis” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Toshkent shahri

“Sogʻlom turmush” medali bilan

Asrayev Buronboy Matkobulovich - Yangiqoʻrgʻon tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Namangan viloyati

Berdaliyeva Danagul Safarbayevna - Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi Konimex tumani boʻlinmasi rahbari, Navoiy viloyati

Karimov Orif Jurakulovich - Karmana tumanidagi “Muhabbat bogʻi” xususiy korxonasi rahbari, Navoiy viloyati

Najimova Xalalbi - Angren shahridagi “Obliq” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Toshkent viloyati

Toʻrayeva Zarifaxon Qodirjonovna - Oltinkoʻl tumanidagi “Gulbogʻ ittifoq” mahalla fuqarolar yigʻini raisining oila, xotin-qizlar va ijtimoiy-maʼnaviy masalalar boʻyicha oʻrinbosari, Andijon viloyati

Usmonova Munavar Sunʼatovna - Oqdaryo tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Samarqand viloyati

Uteniyazov Kurbanbay Imangaliyevich - Nukus shahridagi “Kurbanbay kommunal servis” xususiy uy-joy mulkdorlari shirkati raisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Xodjametov Xojabay Seytimbetovich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish qoʻmitasi Boʻzatov tumani inspeksiyasi boshligʻi

Xolliyeva Shohida Boymatovna - Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining xalqaro yoshlar oromgohi direktori, Surxondaryo viloyati

“Kelajak bunyodkori” medali bilan

Abdixomidova Dilnoza Nuriddin qizi - Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining Navoiy viloyati boshqarmasi yosh oilalar va xotin-qizlar bilan ishlash boʻyicha bosh mutaxassisi

Baxromov Fazliddin Faxriddin oʻgʻli - “Super Vision” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent shahri

Jolimbetova Sarbinaz Barlikbayevna - Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining Chimboy tumani boʻlimi raisi oʻrinbosari, “Kamalak” bolalar tashkiloti raisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Zuxurov Botirjon Djumayevich - Guliston shahridagi “Neo Cotton” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Sirdaryo viloyati

Karaboyev Islom Maxsudovich - Oʻzbekiston Milliy teleradiokompaniyasining “Oʻzbekiston 24” telekanali boʻlim katta muharriri

Madrimov Ixtiyor Baxtiyor oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining Yangiariq tumani boʻlimi besh tashabbus va boshlangʻich tashkilotlar bilan ishlash boʻyicha bosh mutaxassisi, Xorazm viloyati

Norboyev Bahrom Normurod oʻgʻli - Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn institutining haykaltaroshlik mutaxassisligi boʻyicha magistranti

Olimov Jaxongirxon Ubaydulloxon oʻgʻli - “Sevimli” telekanalining “Zamon” axborot-tahliliy dasturi bosh muharriri

Rasulov Aʼzamxoʻja Talʼat oʻgʻli - “Robot Service” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Raximov Bobur Kamolovich - “Smart Chain” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Toʻrayev Ulugʻbek Mamarajabovich - Bulungʻur tumanidagi “Meʼmor” xususiy firmasi rahbari, Samarqand viloyati

Yun Yevgeniya Arkadevna - “Pravda Vostoka” gazetasi muxbiri

Yakubov Abdulaziz Obidjon oʻgʻli - Andijon shahridagi “Robo Code” robototexnika va dasturlash maktabi direktori, Andijon viloyati

“Jasorat” medali bilan

Abdrimov Saparboy Babajanovich - “Hunarmand” uyushmasining Qoʻshkoʻpir tumani boʻlimi aʼzosi, duradgor, Xorazm viloyati

Abdullayeva Nasiba Muxammadi qizi - Qumqoʻrgʻon tumanidagi hunarmand-toʻquvchi, Surxondaryo viloyati

Aripov Raxmat Maxamadjanovich - Sergeli tumanidagi poyabzal taʼmirlash ustasi, Toshkent shahri

Artikov Tulkinjon Uktamovich - Kattaqoʻrgʻon shahridagi poyabzal taʼmirlash ustasi, Samarqand viloyati

Jabborov Dilmurod Abduqayimovich - Piskent tumanidagi maishiy texnika taʼmirlash ustasi, Toshkent viloyati

Jakbarov Umidjon Gulomjonovich - Namangan tumanidagi maishiy texnika taʼmirlash ustasi, Namangan viloyati

Isroilova Sevara Maʼmurovna - Beshariq tumanidagi “Madad qoʻllari” unitar korxonasi rahbari, Fargʻona viloyati

Matmuratov Ravshanbek Baxtiyarovich - Amudaryo tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Narzullayeva Barno Abduvait qizi - “Hunarmand” uyushmasining Jizzax viloyati boʻlimi aʼzosi

Tojibayev Abduraxim Ergashevich - Jalaquduq tumanidagi maishiy texnika taʼmirlash ustasi, Andijon viloyati

Umurzakova Rano Norkulovna - Sardoba tumanidagi hunarmand-kashtadoʻz, Sirdaryo viloyati

Faraxutdinova Veronika Leonidovna - Gʻuzor tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Qashqadaryo viloyati

Xolmatov Ilxom Beknazarovich - Navbahor tumanidagi “Tohirbek sayqali” fermer xoʻjaligi mexanizatori, Navoiy viloyati

Sharopova Dilorom Ibroximovna - Romitan tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Buxoro viloyati

“Shuhrat” medali bilan

(100 yoshdan oshganlar)

Amanova Narjan - Boyovut tumani, Sirdaryo viloyati

Asamov Ziyavitdin - Uchtepa tumani, Toshkent shahri

Bekanova Katcha - Amudaryo tumani, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Neʼmatov Akram - Jondor tumani, Buxoro viloyati

Nuraliyev Azamali - Pop tumani, Namangan viloyati

Omonova Nargul - Nurota tumani, Navoiy viloyati

Raximova Yakut - Hazorasp tumani, Xorazm viloyati

Usmonova Xijol - Parkent tumani, Toshkent viloyati

Xayitova Saodat - Oltinkoʻl tumani, Andijon viloyati

Xolmurzayeva Suluvoy Jabbarovna - Paxtakor tumani, Jizzax viloyati

Choriyeva Soyip - Sherobod tumani, Surxondaryo viloyati

Chumbayev Gappar - Bulungʻur tumani, Samarqand viloyati

Yuldasheva Dilaram - Kasbi tumani, Qashqadaryo viloyati

Yusupova Salima - Oltiariq tumani, Fargʻona viloyati

“Shuhrat” medali bilan

Abdullayev Abdurasul Neʼmatovich - Oʻzbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish davlat qoʻmitasi raisining oʻrinbosari – “Oʻzbekchorvanasl” agentligi bosh direktori

Abdurayimov Jasurbek Odilovich - Baliqchi tumani hokimi, Andijon viloyati

Agzamov Kamoliddin Raimovich - Andijon tumanidagi “Andijan Silk.Co” qoʻshma korxonasi direktori, Andijon viloyati

Adizov Fatullo Narzulloyevich - Buxoro tumanidagi “47-xoʻjaliklararo koʻchma mexanizatsiyalashgan kolonna” masʼuliyati cheklangan jamiyati duradgori, Buxoro viloyati

Azizbekov Rustam Saydullayevich - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining rux zavodi kuydirish sexi kuydiruvchisi, Toshkent viloyati

Azimov Vahob Gʻaniyevich - “Farhod gidro elektr stansiyasi” unitar korxonasining elektrmashinalar sexi elektr chilangari, Sirdaryo viloyati

Akbarov Kudrat Ismatovich - “DSK BINOKOR” masʼuliyati cheklangan jamiyatining direktori, Toshkent shahri

Akkiyev Shuhratjon Jumayevich - Olot tumanidagi “Jumageldi” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Buxoro viloyati

Aksenov Oleg Aleksandrovich - “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasining Fargʻona viloyati elektromagnit moslashuv xizmati muhandisi

Aliyeva Elvira Ismailovna - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi bosh mutaxassisi

Allamova Muborak Rozimovna - Beruniy tumanidagi “Beruniy textile invest” masʼuliyati cheklangan jamiyati dastgoh operatori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Axmadaliyev Abdulaziz Botiraliyevich - Mirzachoʻl tumanidagi “Mirzachoʻl teks” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Jizzax viloyati

Axmedov Aziz Toshpoʻlatovich - Navbahor tumanidagi “Qir ariq” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Navoiy viloyati

Ashiraxunov Doniyor Abilkasimovich - Namangan shahridagi “OʻzChasis” qoʻshma korxonasining ishlab chiqarish boʻlimi texnologi, Namangan viloyati

Ashurov Oybek Rasulberdiyevich - Marhamat tumanidagi “Vodiy hamkor agrofirma” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati

Babayarov Erkin Tursunmuradovich - Chinoz tumanidagi “Erkin qurilish baraka” xususiy korxonasi rahbari, Toshkent viloyati

Baratova Muxayyo Safarovna - Baxmal tumanidagi yakka tartibdagi tadbirkor, kashtachilik-soʻzana ustasi, Jizzax viloyati

Begmatov Axmat Ruzbayevich - Qarshi shahri obodonlashtirish boshqarmasining maxsus avtotransport haydovchisi, Qashqadaryo viloyati

Bekmurzayev Farrux Xusenovich - Qorovulbozor tumanidagi “Qorovulbozor nur obod” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati

Bobojonov Dilshod Maxmudovich - Buxoro shahridagi “Kamalak Shabnam teks” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati

Boyturayev Ganisher Norbutayevich - Xovos tumanidagi “Xovos agroservis MTP” masʼuliyati cheklangan jamiyati mexanizatori, Sirdaryo viloyati

Vapayev Aleksandr Madrimovich - “Qaramazi-Qilichboy” irrigatsiya tizimlari boshqarmasi ekskavator mashinisti, Xorazm viloyati

Gʻafurov Rustam Abdirasulovich - Qamashi tumani hokimining moliya-iqtisodiyot va kambagʻallikni qisqartirish masalalari boʻyicha birinchi oʻrinbosari, Qashqadaryo viloyati

Gaffarova Malika Mamatovna - Termiz shahri obodonlashtirish boshqarmasi farroshi, Surxondaryo viloyati

Gulyamov Saidbobur Saidimuratovich - “Toshkent nastarin gullari” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Dadaboyev Abdugaffor Toshnazarovich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining “1-energomontaj poyezdi” unitar korxonasi elektromontyori

Daniyarov Tashpulat Mamadiyevich - “Surxon parmalash ishlari” aksiyadorlik jamiyati parmalovchisi, Surxondaryo viloyati

Durmatova Feruza Raxmatovna - “Navoiyazot” aksiyadorlik jamiyatining organika sintezi va nitron tolasi ishlab chiqarish sexi apparatchisi, Navoiy viloyati

Jabborov Botir Shukurovich - Narpay tumani hokimi, Samarqand viloyati

Jumabayev Utkir Karimovich - “UzAuto Motors” aksiyadorlik jamiyatining Xorazm viloyati filiali ishlab chiqarish boʻlimi sex boshligʻi

Joʻrayev Qodirjon Rustamjonovich - Uychi tumanidagi “Bunyodkor Mubosher” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Namangan viloyati

Joʻrayev Nizomiddin Ibrayevich - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining mis eritish zavodi metallurgiya sexi erituvchisi, Toshkent viloyati

Ikromova Barnoxon Toxirovna - Quva tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Fargʻona viloyati

Imamov Avaz Abdiyevich - Shofirkon tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Buxoro viloyati

Iskandarov Baxrom Karimovich - “Yangi Angren issiqlik elektr stansiyasi” aksiyadorlik jamiyatining 2-qozon turbina sexi mashinisti, Toshkent viloyati

Ismoilov Serobidin Poziljonovich - Izboskan tumani hokimi, Andijon viloyati

Kalandarov Davron Narimovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi boshqarma boshligʻi

Karimov Moxir Maʼrifovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi bosh mutaxassisi

Kurbanov Otabek Xasanovich - Yangibozor tumanidagi “Xorazm faxri” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Xorazm viloyati

Qoʻzimurodov Ikromjon Joʻrayevich - Sherobod tumanidagi “Sherobod agroservis MTP” masʼuliyati cheklangan jamiyati kombaynchisi, Surxondaryo viloyati

Mardonov Ulugʻbek Amirqulovich - “Dehqonobod kaliy zavodi” aksiyadorlik jamiyatining togʻ-kon majmuasi lahim oʻtish kombayni mashinisti, Qashqadaryo viloyati

Matkarimova Tajibike Allambergenovna - Xoʻjayli tumanidagi “Yashil tabiat bio markazi” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Matyaqubov Baxtiyor Ibraximovich - Bogʻot tumanidagi “Baxt harakat mevasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati

Misirov Xolik Jabborovich - “Koʻprikqurilish” tresti unitar korxonasining 67-koʻprikqurilish otryadi yetakchi muhandis-mexanigi, Toshkent shahri

Mustanov Abdivalijon Saidovich - Forish tumani hokimi, Jizzax viloyati

Muftillayev Dilshod Abdillayevich - Qarshi shahridagi “Premium Capital Group” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qashqadaryo viloyati

Muxiddinov Nizomiddin Erkinovich - “12-trest” aksiyadorlik jamiyatining 1-maxsus boshqarmasi duradgori, Toshkent shahri

Nabijanov Elyorbek Zakirovich - Qoʻrgʻontepa tumanidagi “Khantex Group” masʼuliyati cheklangan jamiyati kuzatuv kengashi raisi, Andijon viloyati

Najmiddinov Abdurazzoq - mehnat faxriysi, Sirdaryo viloyati

Nazarov Sirojiddin Kushkarovich - Mirzachoʻl tumanidagi “Mirzachoʻl tikuvchilik majmuasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Jizzax viloyati

Nazirov Alisher Nosirovich - “Hunarmand” uyushmasining Rishton tumani boʻlimi aʼzosi, usta-kulol, Fargʻona viloyati

Nizamov Avazbek Sabirovich - Andijon tumanidagi “Zamin Bio Health” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati

Okilov Maksud Maxmudovich - “Jizzax akkumulyator zavodi” aksiyadorlik jamiyatining sex ustasi, Jizzax viloyati

Olloyorov Mansurbek Polvonzoda - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Radjapova Umida Atabayevna - Urganch pochta aloqasi bogʻlamasi boʻlim boshligʻi, Xorazm viloyati

Rajapov Oʻktam Eshmuminovich - Termiz shahridagi “Avto servis xizmati” masʼuliyati cheklangan jamiyati kran mashinisti, Surxondaryo viloyati

Raximov Kuvondik Kudratovich - “Koson neft-gaz qidiruv ekspeditsiyasi” masʼuliyati cheklangan jamiyatining Gʻuzor filiali parmalovchisi, Qashqadaryo viloyati

Sabirov Kamiljan Erkinovich - Sirdaryo viloyati hokimining qishloq va suv xoʻjaligi masalalari boʻyicha oʻrinbosari

Sattarov Xajimaxammad Xudayberdiyevich - “Shoʻroʻzak-Sirdaryo” irrigatsiya tizimi boshqarmasining Oʻng tarmoq kanali muhandis-gidrotexnigi, Sirdaryo viloyati

Safiullin Shamil Gabbazovich - “Bektemir metall konstruksiyalari” masʼuliyati cheklangan jamiyatining metall konstruksiyalar sexi boshligʻi, Toshkent shahri

Safiullina Elina Rustamovna - Tashqi iqtisodiy faoliyat Milliy bankining Toshkent shahar bosh boshqarmasi xizmat koʻrsatish sifati boʻyicha korporativ boshqaruvchisi

Serenkov Stanislav Sergeyevich - Yunusobod tumanidagi “Kolorpak” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktorining oʻrinbosari, Toshkent shahri

Sultanov Azamjon Maxmudovich - Pop tumani hokimi, Namangan viloyati

Tairov Sulton Maʼmurovich - Toshkent shahar hokimligi Ishlar boshqarmasi boshligʻi

Toshpulatov Ixtiyor Baxtiyorovich - Sharof Rashidov tumanidagi “Abduvohid qurilish taʼmir” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Jizzax viloyati

Toshtemirov Olimjon Kushbakovich - Zarbdor tumanidagi “Yutuq maydoni” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Jizzax viloyati

Tulanbayev Sharif Maripxonovich - “Koʻprikqurilish” tresti unitar korxonasining 13-koʻprikqurilish otryadi kran mashinisti, Toshkent shahri

Toʻrayev Abdijalil Tursunovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Turdimatov Nodir Mirzapulatovich - “Revochain Technology” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

Oʻlmasova Eʼzosxon Mamasoliyevna - Furqat tumanidagi “Furqat agropilla” masʼuliyati cheklangan jamiyati agronomi, Fargʻona viloyati

Umarov Faxritdin Samatovich - Karmana tumani hokimi, Navoiy viloyati

Urinov Faxridin Ochilovich - Xatirchi tumanidagi “Orzu” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Navoiy viloyati

Xakimov Obid Arzikulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Xidirov Alisher Buriyevich - Oʻzbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi tasarrufidagi “Kasaba qurilish taʼmir” shoʻba korxonasi direktori

Xodjiyev Kobuljon Mirobidovich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining “Toshkent metropoliteni” unitar korxonasi yoʻl va tunnel inshootlari xizmati katta ustasi, Toshkent shahri

Xolnazarov Shavkat Kaxramonovich - Navoiy shahridagi “Ishonch gilam” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Navoiy viloyati

Hamdamov Narzillo Namozovich - Buxoro viloyati hokimining sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xoʻjalik masalalari boʻyicha oʻrinbosari

Shadiyev Ulmas Naimovich - “Samarqand avtomobil zavodi” qoʻshma korxonasining ishlab chiqarish majmuasi sex ustasi, Samarqand viloyati

Sharipov Bayram Xayriyevich - “Oʻzgeoburgʻuneftgaz” aksiyadorlik jamiyatining “Olot neft va gaz qidiruv ekspeditsiyasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati parmalash ustasi, Buxoro viloyati

Shirinov Djaxongir Djabbarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qoʻmitasi raisi

Ergashev Muzaffar Abdurasulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi

Yusupov Timur Damirovich - Ohangaron tumanidagi “Building Innovation” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent viloyati

Yakubov Murod Avadovich - “Oʻzbekneftgaz” aksiyadorlik jamiyatining Ustyurt gaz qazib chiqarish boshqarmasi uchastka boshligʻi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi

Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti                        Sh.Mirziyoyev


16 164
O'zA