ЎзА Ўзбек

02.12.2019 Чоп этиш версияси

Таэквондо (ИТФ) бўйича VI Жаҳон кубоги мусобоқаларида юртимиз ёшлари фахрли ўринни эгаллади

Таэквондо (ИТФ) бўйича VI Жаҳон кубоги мусобоқаларида юртимиз ёшлари фахрли ўринни эгаллади

Жорий йилнинг 28 ноябрь –1 декабрь кунлари Беларуснинг Минск шаҳрида ёшлар, ўсмирлар ва катталар ўртасида Таэквондо (ИТФ) бўйича VI Жаҳон кубоги бўлиб ўтди. 

Мазкур мусобақада Ўзбекистон Таэквондо (ИТФ) Миллий ассоциацияси раҳбари Лазиз Ҳасанов бошчилигида 65 нафар спортчимиз юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилди.

Якунда умумжамоа ҳисобида 2-ўринни эгаллаган терма жамоамиз бугун юртимизга қайтиб келади.

Қуйида совриндор спортчиларимиз билан танишинг:

Олтин медаль

1. Саидов Беҳруз 92 кг вазнда (18-39 ёш)
2. Ким Евгений 50 кг (14-15 ёш)
3. Шарипова Севинч 65 кг (14-15 ёш.
4. Баҳодиров Баҳодир 26 кг ( 9-10 ёш)
5. Сатторова Дурдона 29 кг (9-10 ёш)
6. Рауфов Темур 26 кг (7-8 ёш)
7. Анваров Шоҳжаҳон 32 кг (7-8 ёш)
8. Жаҳонова Рухсора 23 кг (7-8 ёш)
9. Насриддинова Чарос 32 кг (7-8 ёш)
10. Ли Владимир (11-13 ёш)
11. Четвериков Александр +60 (11-13 ёш)
12. Ан Артур 35 кг (9-10 ёш)
13. Пак Александр 23 кг (7-8 ёш)
14. Тегай Валерий 20 кг (7-8 ёш)
15. Эркинов Элёр 23 кг (7-8 ёш)

Кумуш медаль

1. Абдуллажонов Аббосжон 52 кг (18-39 ёш)
2. Низомов Самандар 51 кг (16-17 ёш)
3. Тўраева Хуршидабону 50 кг (14-15 ёш)
4. Воҳидов Мироншоҳ 35 кг ( 11-13 ёш)
5. Нарзиев Иброҳим 23 кг (7-8 ёш)
6. Насриддинова Чарос (7-8 ёш )
7. Тегай Валерий (7-8 ёш)
8. Ким Никита 26 кг (7-8 ёш)
9. Ли Владимир 40 кг (11-13 ёш)
10. Тошпўлатова Оиша 45 кг (11-13 ёш)

photo5415645278981172359.jpg

Бронза медаль

1. Богданова Александра 51 кг (16-17 ёш)
2. Ўрмонова Маликахон 47 кг (18-39 ёш)
3. Пак Владислав (14-15 ёш)
4. Султонбеков Рамзбек 35 кг (11-13 ёш )
5. Дай Лун +60 кг (11-13 ёш)
6. Ҳасанова Паризода 23 кг (7-8ёш)
7. Эргашева Интизор 23 кг (7-8 ёш)
8. Мавлонова Зебинисо 57 кг (16-17 ёш)
9. Асланов Парвез 55 кг (11-13 ёш)
10. Ғуломов Миршод 51 кг (16-17 ёш)
11. Зарифбоев Хасан тул (14-15ёш)
12. Ҳожиқурбонов Сардор тул (9-10 ёш)
13. Шукуржонов Отабек 35 кг ( 11-13 ёш)
14. Мустафоев Шаҳзодбек 64 кг (18-39 ёш)
15. Четвериков Александр (11-13 ёш)

Бронза медаль
Жамоа спарринг 18-39 ёшлар 

1. Саидов Беҳруз
2. Тоғаймуродов Жавоҳир
3. Мустафоев Шаҳзодбек
4. Муродуллаев Шерзоджон
5. Акрамов Маҳмуд
6. Худойбердиев Валижон

Бронза медаль
Жамоа спарринг 15-16 ёшлар

1. Ғайбуллаев Фирдавс
2. Холмуродов Муҳаммаджон
3. Ризаев Асадбек
4. Шониёзов Беҳруз
5. Эркаев Нурбек
6. Омонов Умиджон

photo5415774840964623230.jpg

Бронза медаль
Жамоа спарринг 11-13 ёшлар

1. Пак Вадим
2. Кан Максим
3. Нам Сергей
4. Ачилов Никита
5. Қаршибоев Бексултон
6. Султонбеков Рамзбек

3 740
ЎзА